Pavloviaanse Sint
Nov 16th, 2006 by marbel
Een groep onderzoekers heeft ontdekt dat kleine kinderen die een kleurplaat van de goede Sint bekijken daarna een stuk makkelijker delen en snoep weggeven dan kleine kinderen die een kleurplaat van bijvoorbeeld een kabouter zagen.
Het onderzoek vond plaats in het kader van een groter onderzoek, naar het oproepen van gedragsnormen op een subtiele, onbewuste manier. Een ander experiment ging over tafelmanieren. Volwassenen vinden tafelmanieren belangrijker nadat ze foto’s hebben gezien van een mooi gedekte tafel in een restaurant, vooral als er ook mensen zaten te dineren aan die mooi gedekte tafel.
Zelf heb ik altijd al geroepen dat het uitmaakt hoe je je kleedt bijvoorbeeld: heb je je met aandacht aangekleed en weet je dat je er goed uitziet, voel je je meestal een stuk beter dan wanneer je slobbert in iets gemakkelijks dat er eigenlijk niet uitziet. Een beetje uiterlijk vertoon is goed voor de mens.
